МИРАИ

Дома / МИРАИ
Loading Events
19
Јули
Недела

МИРАИ

Локација: Сули Ан
Цена: 100 денари

МИРАИ - MIRAI (2018), Јапонија

анимирана авантура / траење: 98 минути

сценарио и режија: Мамору Хосода

гласови: Викторија Грејс, Ребека Хол, Џон Чо,...

награди: номинации за Оскар и Златен глобус за најдобар анимиран филм, награда Ени за најдобар независен анимиран филм,...

  • ПРИКАЗНА ЗА СЕМЕЈСТВОТО И ЖИВОТОТ, ШТО ГИ ПОВРЗУВА МИНАТОТО И ИДНИНАТА: Младо момче се среќава со магична градина што му овозможува да патува низ времето и да се сретне со своите роднини од различни епохи, водено од неговата помлада сестра од иднината.